Balsam na końcówki z olejem kokosowym L’Oreal Expert Nutrifier DD Balm

Najbardziej newralgiczne miejsce naszych włosów to ich końcówki. Jeśli są zniszczone, rozdwojone i osłabione, cierpi na tym cały włos. Ważna jest pielęgnacja i ochrona końcówek, bo przekłada się na kondycję włosów. Zadbać o to można z DD Balm od L’Oreal Expert Nutrifier – odżywczym balsamem na końcówki, który zawiera olej kokosowy.

olej-kokosowy.jpgBalsam na końcówki DD Balm

Skrót DD oznacza po prostu „Dryness Defense”, czyli obronę przed suchością. Balsam Loreal Expert Nutrifier to produkt przeznaczony do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Jego głównym zadaniem jest pielęgnacja pasm, które straciły zdrowie w wyniku działania czynników zewnętrznych i przeprowadzanych zabiegów fryzjerskich. Zawiera wiele cennych składników, w tym olej kokosowy dobrze znany z wielu innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak działa?

Nutrifier to profesjonalna linia do pielęgnacji włosów zniszczonych. DD Balm to odpowiedź na potrzeby narażonych na uszkodzenia końcówek, choć wpływa pozytywnie także na kondycję całych włosów. Balsam na końcówki zawiera olej kokosowy, dzięki czemu:

  • reguluje poziom nawodnienia włosów,
  • odżywia włosy i zapewnia im regenerację,
  • odbudowuje zniszczenia w ich strukturze,
  • zapobiega splątywaniu się włosów,
  • uelastycznia i dodaje miękkości.

Co zawiera?

Miękkość i blask włosom zapewnia formuła bez silikonów, która nie obciąża włosów. Ich końcówki ochrania i odżywia olej kokosowy oraz glicerol. Połączenie tych dwóch składników jest skuteczne i sprawia, że balsam DD Balm jest bardzo delikatny i intensywny jednocześnie. Jak działają te dwa składniki w balsamie do włosów L’Oreal Expert Nutrifier Glycerol + Coco Oil DD Balm?

OLEJ KOKOSOWY często nazywany jest też masłem kokosowym, ponieważ w temperaturze pokojowej tężeje. Naturalny olej kokosowy pozyskuje się z miąższu orzecha kokosowego w procesie tłoczenia na zimno. Większość tego oleju stanowi kwas laurynowy, który wraz z innymi kwasami tłuszczowymi nasyconymi stanowi od 80 do 90%. Kwasów nienasyconych są śladowe ilości, dlatego olej kokosowy należy do grupy olejów wnikających. Na włosach spełnia jedno, główne zadanie: zamyka łuski włosów, które osłabiają je, jeśli pozostają otwarte. Dodatkowo olej kokosowy wzmacnia, nabłyszcza i nawilża.

GLICEROL wykazuje bardzo silne działanie nawilżające. Przywraca właściwy poziom nawodnienia włosa, odżywia i wzmacnia go. Na jego powierzchni tworzy warstwę ochronną. Zwiększa podatność włosów na stylizację i modelowanie.