Olejek kokosowy do włosów Vatika Dabur – żegnajcie słabe włosy

Produkty Vatika stały się dosyć popularne na całym świecie: od momentu, gdy kobiety odkryły moc naturalnych olejków i zaczęły świadomie pielęgnować nie tylko włosy, ale również skórę głowy, nasiliło się zainteresowanie kosmetykami orientalnymi, pochodzącymi z Indii. Ojczyzna ajurwedy – medycyny i filozofii wschodu oferuje szereg różnych olejków, w których królują przede wszystkim maceraty, czyli ziołowe wyciągi, macerowane w naturalnych olejkach. Najlepszym przykładem takiej „hinduskiej mikstury” wzmacniającej włosy jest olejek kokosowy Vatika Dabur.

indyjskie-olejki-z-olejem-kokosowym.jpgOlej kokosowy od Vatika jest popularny przede wszystkim dlatego, ze zawiera szereg orientalnych, niespotykanych w innych olejkach ziół. Według hindusów i wedle zaleceń ajurwedy zioła owe mają wzmacniać włosy, poprawiać ukrwienie skóry, polepszać kondycję cebulek i przyspieszać wzrost włosów.

Olejek kokosowy Vatika Dabur co zawiera?

ekstrakt z henny – dba o kolor włosów i zapobiega ich blaknięciu

ekstrakt z amli (agrestu indyjskiego) – wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu

ekstrakt z cytryny – działa antyseptycznie, oczyszcza skórę głowy, dba o prawidłowe pH

wyciąg z liści drzewa neem – stymuluje wzrost włosów, dodaje witalności

ekstrakt z brahmi – działa na porost włosów, wzmacnia cebulki, nadaje blask

proteiny mleka – dbają o włosy na całej łodydze, zabezpieczają pasma przed zniszczeniem

ekstrakt korzenia lilii imbirowej (kapur kachri) – sprawia, że włosy są grube, lśniące i gładkie

Olejek kokosowy Vatika Dabur – jak stosować?

Olejek Dabur Vatika można nakładać wyłącznie na końce włosów, aby je wzmocnić i odbudować, ale najlepsze efekty przyniesie w formie maski aplikowanej na włosy oraz skórę głowy. Maskę należy nałożyć na włosy, potrzymać przez minimum kwadrans, a następnie zmyć z włosów.

Olejek kokosowy Vatika Dabur – efekty kuracji

Olejek kokosowy Dabur przeznaczony jest dla określonego rodzaju włosów. Cząsteczki olejku kokosowego idealnie współgrają z grubymi i ciężkimi włosami, które często się przetłuszczają i ie sposób nadać im objętości lub lekkości. Dabur Vatika w tej wersji zawiera ponadto duże stężenie wyciągu z amli – roślinka doskonale dba o kolor ciemnych włosów: panie o blond pasmach muszą uważać, aby włosy nie nabrały żółtych, ciepłych tonów.