Gdzie kupić dobry olejek kokosowy? W poszukiwaniu najlepszego oleju do włosów

Kupić olejek do włosów to nie sztuka. Sztuką jest wiedzieć, gdzie kupić dobrej jakości olej kokosowy. Jeśli chcemy zastosować go w pielęgnacji włosów, musimy znać sprawdzone miejsca lub sklepy online. Niewłaściwy olej może przysporzyć nam więcej pielęgnacyjnych kłopotów niż pożytku.

kokosowy-olejekOlejek kokosowy ma wiele cennych właściwości, które aż proszą się, żeby z nich skorzystać. Jednak żeby móc wykorzystać go w pielęgnacji, a nie tylko jako dodatek do ciast lub olej do smażenia, trzeba kupić olej kokosowy dobrej jakości.

Naturalny, zimnotłoczony i nierafinowany olej kokosowy jest najcenniejszy, ponieważ to nieograniczone źródło nasyconych kwasów tłuszczowych, nieco mniej niezbędnych kwasów nienasyconych oraz bardzo dużo witamin i minerałów. Jeśli w naszej diecie i codziennej pielęgnacji brakuje witamin z grupy B, kwasu foliowego, cynku, magnezu lub potasu – olej kokosowy może pomóc na dwa sposoby. Można stosować go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Gdzie kupić dobry olej kokosowy?

Pamiętajmy jednak, że olej olejkowi nierówny. Wiele zależy od tego, z jakiego rejonu pochodzi, jaką metodą jest wytłaczany, czy nie ma zbędnych dodatków. Odpowiedź na pytanie, gdzie kupić dobry olej kokosowy, z pewnością nie brzmi „w hipermarkecie”. Mocno przetworzone oleje, z dużą ilością zbędnych konserwantów nie są dobrym wyborem.

Najlepszy olej kokosowy (tj. zimnotłoczony i nierafinowany) dostaniemy przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością. Tam możemy kupić olej kokosowy dobrej jakości, a do tego wielu różnych marek. Warto wiedzieć, że olejek kokosowy może mieć też różny skład np. zawartość kwasów tłuszczowych celowo zmienioną przez producenta, aby lepiej odpowiadać określonym potrzebom konsumenta. Taki olej kokosowy można kupić również w dobrym sklepie zielarskim.

Gdzie kupić olej kokosowy do włosów?

Nasze włosy uwielbiają to, co naturalne i pełne witamin. Właśnie dlatego olejek kokosowy do włosów powinien być nierafinowany i zimnotłoczony. W procesie rafinacji, czyli oczyszczania, wytraca się najwięcej składników odżywczych, a przecież to właśnie ich potrzebują nasze włosy.

Jeśli zastanawiamy się, gdzie kupić olej kokosowy do włosów, zasięgnijmy opinii. Najczęściej polecane są sklepy z półproduktami kosmetycznymi, gdzie można kupić olej kokosowy w czystej postaci i bez zbędnych dodatków. Właśnie takiego potrzebują nasze włosy, choć spodoba się również skórze. O ile dobrze dopasujemy go do jej potrzeb.