Na wzrost włosów? Olejek kokosowy vs. olej rycynowy Nanoil

olej-rycynowy-nanoil

Poszukując sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów i wyhodowanie bujnej czupryny, łatwo natrafić na informacje o stymulujących właściwościach oleju kokosowego. Nawet jeśli jest w nich ziarno prawdy, lepiej sięgnąć po olejek na porost włosów, który naprawdę działa – bezkonkurencyjny jest olej rycynowy. 

Wiele osób potwierdza, że po oleju kokosowym ich włosy stały się dłuższe, gęstsze i mocniejsze. Regularne wcieranie tego naturalnego kosmetyku w skórę głowy może rzeczywiście poprawić kondycję pasm, zregenerować cebulki i przyspieszyć wzrost włosów. Jest to jednak proces bardzo powolny, efekty są delikatne, a stosowanie gęstego oleju kokosowego problematyczne.

O wiele skuteczniejszy olej na porost włosów to olej rycynowy – zwłaszcza ten tłoczony na zimno, nierafinowany i certyfikowany od Nanoil. Dowiedz się więcej na temat tego produktu!

O produkcie: olej rycynowy Nanoil

olejek-rycynowy-nanoil-1x1Nanoil to seria olejków stworzonych dla wymagających. Są nie tylko pięknie zaprojektowane (elegancki flakonik z ciemnego szkła chroni naturalny olej, a jednocześnie wygląda efektownie), ale również wyjątkowo skuteczne.

Olej rycynowy Nanoil to 100% organiczny olejek tłoczony na zimno z nasion rącznika pospolitego. Nie był poddawany rafinacji, dlatego jest bogaty w substancje odżywcze m.in. unikatowy kwas rycynolowy, który ma silne właściwości bakteriobójcze i działa przeciwzapalnie. To dzięki niemu ten treściwy olejek rycynowy o niemal niewyczuwalnym zapachu i bardzo delikatnym kolorze jest tak skuteczny w pielęgnacji.

Olej rycynowy na włosy i skórę głowy

rycynowy-nanoilTo właśnie olej rycynowy Nanoil jest tym najczęściej polecanym do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Stosowany jako wcierka wzmacnia cebulki włosów, poprawia mikrokrążenie, stymuluje wzrost włosów i widocznie je zagęszcza. Zapewnia im piękny blask, a nawet podkreśla kolor, delikatnie przyciemniając pasma. Samej skórze głowy również przydaje się kuracja olejem rycynowym, który reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza, działa antybakteryjnie – dzięki temu rozprawia się z łupieżem, przetłuszczaniem się włosów, łuszczycą i podobnymi problemami.

Olej rycynowy na cerę trądzikową

Innym zastosowaniem oleju rycynowego, o którym warto wspomnieć, jest używanie go w roli kuracji przeciwtrądzikowej. Z uwagi na swoje właściwości oczyszczające, likwiduje bakterie wywołujące trądzik, leczy stany zapalne, łagodzi podrażnienia i minimalizuje widoczność wyprysków. Warto zastosować olej rycynowy Nanoil do oczyszczania twarzy olejem (popularna metoda OCM), aby już po kilku dniach zauważyć różnicę w kondycji skóry.

Jeśli interesują cię inne właściwości oleju rycynowego Nanoil, zajrzyj na stronę nanoil.pl/olej-rycynowy i dowiedz się więcej.