Kolendra, soja i kokos – szampon L’oreal Botanicals w walce o mocne włosy

Kosmetyki bez parabenów, silikonów i sztucznych barwników to dziś produkty, które przechodzą swój renesans. Roślinna pielęgnacja i powrót do korzeni, czyli do naturalnych składników, w których zaklęta jest moc pielęgnacji i regeneracji – silniejsza niż większość wytworzonych syntetycznie substancji – to kierunek, w którym podąża obecnie każdy.

szampon-botanicals-fresh-care.jpgEkologiczne, roślinne kosmetyki i substancje pochodzące z natury dbają o skórę, nie robiąc jej jednocześnie krzywdy: nie działają komedogennie, nie wysuszają, ani nie powodują podrażnień. Szczególnie ważne jest to w szamponach do włosów – o ile odżywka często nakładana jest od połowy długości włosów i nie ma kontaktu ze skórą, o tyle szampon używany jest przecież do mycia głowy – ma on bezpośredni kontakt ze skórą, więc jego zakup powinien być w pełni przemyślany.

Szampon do włosów powinien nie tylko oczyszczać, ale również pielęgnować skórę głowy, łagodząc wszelkie podrażnienia, regulując sebum i działając antyseptycznie. Idealnie nadaje się do tego szampon L’oreal z nowej serii roślinnej Botanicals Fresh Care.

Szampon L’oreal do włosów osłabionych i delikatnych to innowacyjny produkt, który tworzy roślinną, unikalna formułę, pielęgnującą nawet wyjątkowo delikatne, osłabione włosy. Ten rodzaj włosów wymaga szczególnej uwagi; delikatne pasma mają bowiem tendencję do plątania się i niszczenia od uszkodzeń mechanicznych (zbyt intensywne wycieranie w ręcznik, szarpanie podczas czesania), oraz do nadmiernego przetłuszczania (cienkie włosy łatwo obciążyć zwłaszcza, gdy zaczynają się przetłuszczać od nieodpowiedniej pielęgnacji), często puszą się w nadmiarze a ich końce szybciej się rozdwajają. Takie włosy są zatem bardziej narażone na wszelkie zniszczenia i dlatego już podczas mycia należy dostarczać im drogocennych składników regenerujących.

Szampon do włosów z kolendrą i kokosem L’oreal Botanicals zapewnia pasmom delikatną, roślinną pielęgnację, a jednocześnie dzięki obecności olejku kokosowego dostarcza im cennych minerałów i witamin. L’oreal Botanicals ułatwia stylizację fryzury, oczyszcza skórę głowy i wyzbywa ją z toksyn (to również duża zasługa olejku kokosowego i obecnego w w nim kwasu laurynowego). Olejek kokosowy bardzo dobrze detoksuje skórę, a olejek z nasion kolendry dba o blask i witalność cienkich włosów. Olej z nasion soi pomaga rozczesać i dba o nawilżenie pasm. W skład serii L’oreal Botanicals z olejkiem kokosowym oprócz szamponu wchodzi też balsam, maska do włosów i eliksir wzmacniający włosy.